Vítejte v našem obchodě s ochranou stromů.
Máte jakékoli dotazy? Rádi se vším poradíme.

Michal Bartoň
majitel e-shopu

Ochranné pletivo na stromy Motýle se hodí úplně všude

ochrana-kmene-stromu-do-parku-zahrad-lesu-i-sadu

Naše pletivo bude dobře a dlouho sloužit úplně všude, kde budete potřebovat. Od zahrádek a zahrad až po lesy, parky, města i obce.

Ochrana ovocných stromů a keřů v zahradách

Motýle jsme přizpůsobili tak, aby byl nejen praktickým, ale i jednoduchým a vizuálně přijatelným prvkem i těch nejkrásnějších zahrad. Jednou z největších výhod je i snadná demontáž pletiva a možnost posekat či vystříhat trávu kolem kmene stromu. Sundání i opětovná instalace zabere dohromady asi 2 minuty. Další výhodou je volba pletiva, kdy je skrz námi vybrané pletivo možné pohodlně stromky zalévat. U některých konkurenčních výrobků, jako je např. plastové nebo králičí pletivo, to bývá problém.

Ochrana stromů pro města, obce a spolky

Obce a města potřebují chránit nové výsadby alejí a samostatně rostoucích stromů mimo lesy. Tuto činnost do současné doby zajišťovaly především plastové tubusy a dřevěné konstrukce. Každý, kdo se kdy snažil ochránit strom na delší dobu ví, že tato řešení nefungují. Do dvou let povětrnostní vlivy tyto ochrany stromů poškodí. Dřevo ztrouchniví i přes snahu natřít je a spoje pomocí hřebíků se rozpadnou. S tímto jsme přistupovali k vývoji nové ochrany stromů. Motýle neobsahují žádný plast ani dřevo. Jejich použití tedy odhadujeme v řádech desítek let a hlavně je možné jej kdykoliv demontovat, přesunout a opět instalovat.

ochrana-stromu-prodi-okusu-pletivo-motyle-L JPG

Ochrana stromů v sadech

Výhody naší ochrany stromů v sadech jsou trvanlivost, rychlost instalace a odinstalace při údržbě sadu. A především možnost opakované instalace u nových stromů. Ochrana stromů v ovocných sadech, které nejsou oplocené jako celek je doposud řešena zpravidla třemi kůly a plastovým pletivem či tubusem kolem stromu. Tato řešení nejsou trvanlivá a účinná. Proto jsou tu Motýle!

ochrana-slivoni-v-sadu

Ochrana stromů v lesích

Nově vysazené vzácnější dřeviny, modříny, jedle, které jsou vysazené mimo oplocenky, jsou vesměs chráněny velmi nedostatečně. Nejčastěji je k vidění použité lesnické pletivo nedostatečně ukotvené k jednomu dřevěnému trámku, který je zatlučený do země. Trámek většinou nevydrží déle než jeden rok a pak se začíná samotné pletivo hroutit. Dalším "řešením" je plastové pletivo, které po delší době můžeme sledovat na srnčím paroží a různě po lese, protože postrádá požadovanou pevnost. Naše řešení vychází z těchto nedostatečných ochran stromů, které dosud nebyly nikdy vymyšleny jako komplexní řešení. Námi navržená ochrana stromů proti okusu stromků je navržena jako hotové řešení k přímému použití. Jakékoli množství jsme schopni dovézt na místo instalace a předvést.

Prohlédnout nabídku pletiv

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení