O nás

Milí přátelé, 

srdečně vítejte v obchodě OchranaStromů.cz, ve kterém prodáváme vlastní ochranná pletiva na stromy Motýle. Jmenuji se Michal Bartoň a Motýle jsem vymyslel a navrhnul. S rodinou žiji v jižních Čechách, nedaleko města Trhové Sviny.

K přírodě mám opravdu blízko. Vlastně v ní trávíme tolik času, kolik jenom podmínky dovolí. I proto se často potkávám a mluvím s lidmi, kteří se o přírodu starají. Nejsou to jen lesníci, ale i ti, kdo pečují o zeleň ve městech, sadech a zahradách.

Stromy mě vlastně fascinují už od malička. Uklidňují mě a pohled na ně mi dělá radost. Jenomže zajistit, aby strom vyrostl, je pěkná fuška. Zuby si na něj brousí celá řada záškodníků - od domácích až po divoké. Ale o takových starostech určitě můžete dlouho vyprávět i vy sami.

koza-si-dela-zalusk-na-ovocny-strom

Kdo chce ochránit strom, měl doteď několik možností:

  • oplocení (králičím) pletivem kolem dřevěných kůlů
  • obalení stromu plastovým chráničem

Jenomže každá z výše uvedených možností má nějakou zásadní nevýhodu. Buď je velmi pracná, nebo nevydrží, nebo obojí. A tak jsem se rozhodl s tím něco udělat.

Lámal jsem si hlavu, až se podařilo najít řešení, které:

  • je cenově dostupné
  • opravdu vydrží
  • dá se opakovaně použít
  • snadno se montuje a sundává

pletivo-na-stromy-motyle-rozlozene

A tak vznikly Motýle. Proč tenhle název? Protože kovová konstrukce, na kterou se přichytává pletivo, mi připomíná jejich křídla. A co to "éčko" na konci? Zkrátka a jednoduše "lidová legrácka" :).

Nicméně tady veškerá legrace končí. Motýle totiž spolehlivě fungují a vydrží opravdu hodně. Výrobek je také chráněn průmyslovým vzorem u úřadu pro ochranu duševního vlastnictví EU.

Ochrana stromů Motýle slouží skvěle nejen u nás doma, ale na celé řadě dalších míst. Věřím, že dobře a dlouho poslouží i vám!

Michal Bartoň
majitel obchodu

michal-barton-o-nas